James Materson

james-masterson

 

Dr. James F. MASTERSON

1986’da, New York City ve San Francisco’da başlatılan yarı zamanlı lisansüstü eğitim programlarıyla Psikanalitik Psikoterapi amaçlı Masterson Enstitüsü kuruldu. Yaklaşık 30 yılımı kişilik bozuklukları kuramını geliştirmek ve düzeltmek için gereken araştırmaları yaparak geçirmiştim ve resmi anlamda birilerini eğitmek için zamanın geldiğini hissettim.

Bu program haftada üç saatlik derslerden ve bir saatlik süpervizyondan oluşan, üç yıllık bir eğitim programıydı. Mezuniyet için başarılı bir vaka analizi sunumu gerekiyordu. Her üç yıllık sınıftan, fakültede benimle birlikte eğitim vermek üzere en başarılı adaylar seçildi ve iki yıllık süpervizyona tabi tutuldu. Dolayısıyla, tüm fakülte üyeleri beş yıllık bir süpervizyondan geçmiş oldu. Bunun yanı sıra, onlar sürmekte olan araştırmalarımızda yer almakta ve çeşitli yerlerde yazıları yayınlanmaktadır.

Bu önemli yayına, hem kâğıt üzerindeki hem de bunun dışındaki çalışmaların gelişmesine katkıda bulunanların hepsi enstitü üyeleridir. Margot Beattie, Ph.D., Barbara Short, Ph.D. ve Ken Seider Ph.D. San Francisco’daki ilk sınıfın öğrencileridir. 1989’da mezun olup 1991’de fakülteye katıldılar. Steven K. Reed, Ph.D. ve Donald Roberts, Ph.D. 1992’de mezun veren Spokane sınıfındaydılar ve 1994’de fakülteye katıldılar. Joe Farley, M.F.C. 1997 San Francisco sınıfından mezun olup 1999’da fakülteye katıldı. Jerry Katz, C.S.W. 1998’de New York sınıfından mezun olup 2001’de fakültemizin bir üyesi oldu. Judith Pearson Ph.D., ise, ilk New York sınıfından mezun olduktan iki yıl sonra, 1991’de fakülteye katıldı ve 2003’de New York Programının Klinik Müdürü oldu.

Çok iyi araştırmacıların, klinik uzmanların ve bu son çalışmayı mesleki alanımızdan başkalarının da yararlanabileceği kamusal alana taşıyan yazarların bulunduğu bu ekiple çalışmak benim için bir mutluluktur.

James F. Masterson, M.D.

Name:

James Materson

Kurul:

Kongre Onursal Başkanları