İlk Sunu Başvuruları web sayfası üzerinden alındı.

İlk Sunu Başvuruları web sayfası üzerinden alındı.
1. Başvuru
Kimden: mustafa tuncer
İleti Gövdesi:
Katılmak İstediği Eğitim : 1.Ulusal Bütüncül Psikoterapi Kongresi
Ad Soyad : mustafa tuncer
Doğum Tarihi : 21.02.1962
Sabit Telefon : 05326150764
Cep Telefon : 05326150764
E-Posta : mtun62@yahoo.com
Çalıştığı Kurum :
Eğitim Durumu : Psikoloji
Yabancı Dili : İngilizce
Meslegi : psikolog
Sunum Özeti : J.F. MASTERSON YAKLAŞIMI ÇERÇEVESİNDE ŞİZOİD KENDİLİK BOZUKLUĞU VE
BU YAKLAŞIM ÇERÇEVESİNDE TANIMLANMIŞ BİR DANIŞANIN PSİKOTERAPİSİNİN UYGULANMASI
10 yıllık bir sürede haftada 1 seans başlayıp, 1 yılda haftada 3 seansa çıkıp, 9. yılında haftada 2 seansa düşen periyotlarda, Masterson yaklaşımı ile çalışılmış bir danışanın psikoterapi sürecinin kısa paylaşımı ve aktarım-karşıaktarım durumlarının paylaşımı.
Özgeçmiş : Hacettepe Psikoloji mezunuyum. Meslek icraatının engellenme süreciyle karşılaşılması üzerine Klinik Psikoloji Yüksek Lisans, Psikoterapi Enstitüsü 2. grup mezuniyet ve J.Masterson Terapi Eğitim süreci.
Yazar 1 : Mustafa TUNCER
Yazar 2 :
Yazar 3 :
Anahtar Kelime : Masterson, Mustafa Tuncer

2. Başvuru:
Kimden: Reyhan Nuray Duman
İleti Gövdesi:
Katılmak İstediği Eğitim : 1.Ulusal Bütüncül Psikoterapi Kongresi
Ad Soyad : Reyhan Nuray Duman
Doğum Tarihi : 06.02.1987
Sabit Telefon : 02126969990
Cep Telefon : 05063255058
E-Posta : duman.r.n@gmail.com
Çalıştığı Kurum : İETT Genel Müdürlüğü; Uzman Psikolog
Eğitim Durumu : Psikoloji, PDR Yüksek Lisans
Yabancı Dili : İngilizce
Meslegi : Psikolog
Sunum Özeti : Bu sunumda Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB) hakkında bilgi verilerek, TSSB tedavisinde en yaygın kullanılan terapi ekollerinden olan Bilişsel Davranışçı Terapinin yöntemlerinden Edna Foa’ya ait Uzamış Maruziyet yönteminin tanıtımı yapılacak, yapılandırılmış olarak tedavi içeriği anlatılacaktır.
Sunum İçeriği:
• Travma Sonrası Stres Bozukluğu
• Travma Sonrası Stres Tepkileri
• Travmanın Kalıcı Etkileri
• Travma ve Uzamış Maruziyet Yöntemi (Prolongeg Exposure)
• PE Genel Tedavi Planı
• PE Tedavi içeriği (Hayali Maruziyet, İnvivo Maruziyet)
Özgeçmiş : 1987 Ankara doğumlu, uzman Psikolog/ Psikoterapist Reyhan Nuray Duman 2009 yılında Uludağ Üniversitesi Psikoloji bölümünü 94/100 akademik ortalama ile bölüm birincisi olarak bitirmiştir. Lisans eğitimi süresince birçok kez üstün onur ve onur belgeleri almaya hak kazanmıştır.
2009 yılında aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. Halen Yıldız Teknik Üniversitesi İletişim Tasarımı bölümüne devam etmektedir. Lisans eğitiminin ardından 2009 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji yüksek lisans programına kabul edilmiş ,yüksek lisansını 2011 yılında Evli Çiftlerin Kişilik Özelliklerinin Evlilik Uyumuna Etkisi isimli projesi ile başarı ile tamamlayarak ve uzmanlığını almıştır. Lisans eğitiminin ardından farklı kurumlarda psikolog olarak çalışmış, ergen ve yetişkinlere bireysel danışmanlık ve aile danışmanlığı hizmeti vermiştir. Şuan kurucusu olduğu İETT Genel Müdürlüğü Ruh Sağlığı ve Psikoteknik Merkezi’nde yönetici ve psikolog olarak çalışmaktadır.
Reyhan Nuray Duman farklı alanlarda uzman kişiler ve kurumlar tarafından verilen birçok eğitim, seminer, konferans ,kongrelere ve workshoplara katılmıştır. Bütüncül Psikoterapi, Şema Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Gestalt Terapi, EMDR , Çift ve Aile Terapisi, Hipnoz ve hipnoterapi, Psikodrama, Çözüm Odaklı Terapi , Duygu Odaklı Terapi , Aktarım Odaklı Terapi, Kısa Süreli Dinamik Psikoterapi, Çift ve Aile Terapileri gibi bir çok farklı psikoterapi ekolü ve tekniği konusunda eğitimler almıştır.
Duman yetişkin ,ergen, aile/çift terapisi ve kurumlara yönelik danışmanlık, eğitim, seminer ve süpervizyon çalışmalarına devam etmektedir.
Yazar 1 : Reyhan Nuray Duman
Yazar 2 :
Yazar 3 :
Anahtar Kelime