tuba-öğer

“Beyaz Zakkum Filminin Masterson Kuramı Açısından Analizi”

Katılmak İstediğiniz Eğitim 14. Bütüncül Psikoterapi Eğitimi
Ad ve Soyad Tuba Öğer
Doğum Tarihi 4-9-1981
   
   
   
Eğitim Durumu Yüksek Lisans
Yabancı Dil İngilizce
Son Mezun Olduğunuz Okulun Adı ve Bölümü Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı
Calıştığınız Kurumlar Gümüşhane Köse Devlet Hastanesi’nde pratisyen hekim
Gümüşhane Özkürtün Sağlık Ocağı’nda pratisyen hekim
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda asistan hekim
Tokat Turhal Devlet Hastanesi’nde uzman hekim
Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde uzman hekim
Katıldığınız Eğitimler BDT ve EMDR
Kısa Özgeçmiş 04.09.1981 Samsun doğumluyum. İlkokulu Atatürk İlkokulu, ortaokulu Atatürk Ortaokulu, liseyi Ondokuz Mayıs lisesinde tamamladım. Lise yıllarımda Irvin Yalom kitaplarından etkilenerek tıp fakültesi yazmaya karar verdim ve lise son sınıfa kadar vasat bir öğrenci olmama rağmen son yıl çok çalışarak ilk girişte Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandım. Herhangi bir sene kaybı olmadan üniversiteyi bitirdim ancak intörn olduğumda seçmeli stajımı da ilgi alanım olduğu için psikiyatri seçmeme rağmen farmakolojik tedavinin ön planda olduğunu gözlemlediğimden uzmanlık sınavına bile girmeyi reddettim ve dört yıl boyunca pratisyen olarak çalıştım. Bu dönemde oğlum dünyaya geldi. Çocuğumu aileme yakın büyütebilmek için Samsun’a geçiş yapmak amacıyla uzmanlık sınavına girdim ve kazandım. İşin içine girince bireysel çabamla terapi kısmına yönelebileceğimi gördüm ve gençlik hayallerime kavuşabileceğim umudu oluştu. BDT eğitimine gittim fakat çok hoşlanmadım. Beklentilerimi tam karşılamadığını düşündüm. Özakkaş’ın kitapları sayesinde bütünleyici psikoterapi ilgimi çekti. Eğer beni eğitime kabul ederseniz minnettar olurum ve kesinlikle çok çalışkan bir öğrenciyimdir.
İlgi Alanları Kesinlikle en büyük ilgi alanım psikiyatridir. Onun dışında yüzme, dalgıçlık, bisiklet sürmek, resim yapmak.
Eğitimden Beklentileriniz Uzman olduğumdan beri devlet hastanelerinde sadece farmakolojik tedavi yapıyorum ve mesleki olarak tatmin yaşayamıyorum. Bu eğitimden sonra hayallerime kavuşabileceğimi düşünüyorum.

Name:

Uzm. Dr. Tuğba Öğer

Kurul:

Konuşmacı