Uz. Psk. Tuba Dursun Tuncel

tubadursun

Uz. Psk.

“Türkiye’de 18- 25 Yaş Grubu Üniversite Öğrencileri Arasında Görülen Depresyonun; Benlik Saygısı, Aile Bağlılığı, Akademik Başarı ve Cinsiyet ile Olan İlişkisi & Depresyonda olan bu öğrencilerin Süresi Sınırlı Psikodinamik Psikoterapi ile Tedavisi”

1986 yılında İstanbul da doğdu. Liseyi Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesinde okudu. 2005 yılında ÖSS de Türkiye de ilk 2000 öğrenci arasına girerek istanbul Bilgi üniversitesini kazandı. 2010 yılında Psikoloji ve Halkla ilişkiler bölümünden mezun oldu. Lisans bitirme projesini Türkiye’ de depresyonda olan öğrencilerin benlik saygısı, aile bağlılığı, akademik başarı ve cinsiyet ile olan ilişkisi konusu üzerine çalıştı. Makalesini 17. Ulusal Psikoloji Kongresinde poster sunumu olarak sundu. 

2011 yılında ilk yüksek lisansını California  Uluslararası Alliant Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi ortaklığı ile olan Örgütsel Psikoloji alanında yaptı. Amerika da Profesyonel Psikoloji & Örgütsel Psikoloji profesörü Prof Dr. Jay Finkelman ‘dan Kurumlarda  personel seçimi  ve profesyonel personel eğitimi ve Gelişimi dersleri ve süpervizyonu almıştır. 

2014 yılında ikinci yüksek lisans eğitimini Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Anabilim dalında Tezli olarak yapmıştır. 2015 yılında 29 haftalık  ikiz kızları dünyaya gelmiş bu dönemde Prematüre Bebek Gelişimi  ve Annelik Psikoloji üzerine ilgilenmiştir. Yüksek lisans tezini Prof. Dr. Nevzat Tarhan danışmanlığında Prematüre Doğum yapan annelerde oksitosin seviyesi, emzirme yeterliliği ve materyal bağlanma modeli ilişkisinin araştırılması üzerine yapmaktadır. Klinik süpervizyonunu Yrd. Doç. Dr Hüseyin Ünübol dan almıştır. 

Feneryolu Memory center of Amerika ve Np hastanesinde Klinik stajlarını tamamlamıştır. 

Objektif testler eğitimini Yrd. dr Elif Güneri den almıştır. Wais  ve zeka testleri MMPI Minnesota çok yönlü kişilik envanteri testlerini uygulama yetkisi vardır. 

Süresi Sınırlı Psikodinamik Eğitimi ve uygulama Süpervizyon Eğitimini Uz Dr. Tahir Özakkaş tan almıştır. 

Şu anda 16. Bütüncül Psikoterapi eğitimi almakta olup danışan görmektedir.

 

Name:

Uz. Psk. Tuba Dursun Tuncel

Kurul:

Konuşmacı